Bomba na placu budowy sparaliżowała Puławy. Ewakuacja mieszkańców

Polska

Podczas prac budowlanych w Puławach (Lubelskie) znaleziono niewybuch z okresu II wojny światowej. Mieszkańcy okolicznych domów i bloków - około tysiąc osób - zostali ewakuowani; część ulic w mieście jest zablokowana. Akcja zakończyła się przed godz. 14. Saperzy wywieźli ładunek na poligon. Mieszkańcom pozwolono wrócić do domów.

- Ewakuacja przeprowadzane jest w wyznaczonej strefie, w promieniu około jednego kilometra od znaleziska - poinformował rzecznik prasowy straży pożarnej w Puławach Krzysztof Morawski.

 

Niewybuch - prawdopodobnie bombę lotniczą - znaleziono podczas prac przy budowie bloku mieszkalnego przy ulicy Księżnej Izabelli. - Na miejscu pracują saperzy, którzy zajmą się wykopaniem tej bomby i jej wywiezieniem - powiedziała ręczniczka komendy policji w Puławach Ewa Rejn-Kozak.

 

Ruch samochodów jest bardzo utrudniony

 

- Mieszkańcy bloków znajdujących się w wyznaczonej strefie zagrożenia zostali ewakuowani. Strefa obejmuje ulice Piłsudskiego, Księżnej Izabelli, Ludwika Waryńskiego i Czartoryskich. Łącznie to około tysiąca osób - zaznaczyła Rejn-Kozak.

 

Władz miasta na stronie internetowej podały, że punkt ewakuacji znajduje się w Szkole Podstawowej nr 2 (Aleja Mała 10), gdzie mieszkańcy otrzymają wszelką pomoc oraz prowiant.

 

Rzeczniczka policji powiedziała, że także na parkingach przy ulicy Piłsudskiego oraz Piaskowej są ustawione autokary, gdzie mieszkańcy ze strefy zagrożenia mogą otrzymać pomoc.

 

Część ulic w Puławach - znajdujących się w strefie zagrożenia - jest zablokowana. Chodzi o ulice: Czartoryskich, Księżnej Izabelli, część ulicy Piaskowej i część ulicy Piłsudskiego prowadzącej do starego mostu na Wiśle. Na skrzyżowaniach stoją patrole policji.

 

Jak powiedziała Rejn-Kozak, plac budowy, na którym znaleziono niewybuch, nie jest w centrum, ale wyznaczona strefa zagrożenia obejmuje część centrum miasta i ruch samochodów w Puławach jest bardzo utrudniony.

 

Przed godz. 14 władze miasta poinformowały o bezpiecznym usunięciu niewybuchu i odwołaniu stanu zagrożenia.

 


PAP, polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie