Tarczyński o Nowoczesnej: niemiecka partia. Hennig-Kloska nazwała go gburem i zapowiedziała pozew

Polska

- Jesteście niemiecką partią - tymi słowami poseł PiS Dominik Tarczyński zwrócił się do posłanki Nowoczesnej w programie "Tak czy Nie". Po tych oskarżeniach Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała złożenie pozwu cywilnego. - Nie życzę sobie, żeby taki prosty człowiek, gbur, arogant jak pan, mnie obrażał – powiedziała. - No to mamy dwa procesy - odpowiedział Tarczyński.

- Sędziowie po to powinni pracować dłużej, albo dożywotnio, żeby być niezależni od takich ludzi jak pan, którzy chcą mieć władzę wykonawczą, ustawodawczą i sądowniczą w jednych rękach - mówiła w "Tak czy Nie" posłanka Nowoczesnej.

 

Zwracając się do posła PiS, powiedziała: "chcecie być jak w Turcji: premier Kaczyński, prezes Kaczyński, prezydent Kaczyński i nadzór nad sądami - Kaczyński". - Niezależnie od stołka jeden człowiek chce decydować za wszystkich - dodała.

 

"Gotów jestem"


- Chcecie być jak Niemcy. Jesteście niemiecką partią - odpowiedział Tarczyński.


Na pytanie Agnieszki Gozdyry, czy "Nowoczesna jest niemiecką partią", poseł PiS odpowiedział: "oczywiście, że tak". - Przez swoją postawę jesteście proniemiecką partią - dodał.


- Teraz panu powiem, ma pan proces cywilny z mojej strony - zapowiedziała Hennig-Kloska. - Proszę, gotów jestem - odpowiedział Tarczyński.

 

Polsat News, polsatnews.pl

prz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze