Syn prezes Trybunału Konstytucyjnego dyrektorem w państwowym banku

Biznes
Syn prezes Trybunału Konstytucyjnego dyrektorem w państwowym banku
UM Poznań

"Od wielu lat komentuje sprawy gospodarcze w mediach lokalnych i ogólnopolskich" - tak bank Pekao SA odpowiedział na pytania o kwalifikacje dyrektora Marcina Przyłębskiego. Zadał je "Newsweek", który podał, że syn prezes TK Julii Przyłębskiej i ambasadora w Berlinie Andrzeja Przyłębskiego został w listopadzie 2017 r. dyrektorem ds. współpracy z instytucjami w banku Pekao SA.

Marcin Przyłębski do października 2017 r. był dyrektorem Biura Obsługi Inwestorów w poznańskim ratuszu (pracował tam przez 10 lat, a przez 6 kierował biurem).


Współpracował zarówno z obecnym prezydentem miasta Jackiem Jaśkowiakiem (popieranym przez PO), jak i byłym prezydentem Ryszardem Grobelnym (należącym w przeszłości do PO).

 

"Posiada wszelkie kwalifikacje i doświadczenie"


Tygodnik zapytał biuro prasowe banku o kwalifikacje Przyłębskiego. W odpowiedzi poinformowano, że "posiada wszelkie kwalifikacje i doświadczenie do pełnienia funkcji dyrektora ds. współpracy z instytucjami".


"Od wielu lat komentuje sprawy gospodarcze w mediach lokalnych i ogólnopolskich" - wyjaśniło biuro prasowe. Pekao SA nie ujawniło ani zarobków Marcina Przyłębskiego, ani tego, w jaki sposób został on dyrektorem.

 

W zarządzie banku ludzie związani z PiS


Od czerwca 2017 r. bank jest ponownie w kontrolowany przez państwo. W jego zarządzie zasiadają ludzie związani lub kojarzeni z PiS.  Prezesem jest Michał Krupiński, który w rządzie Jarosława Kaczyńskiego w wieku 25 lat został najmłodszym w historii podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.

 

Julia Przyłębska została prezesem TK w grudniu 2016 r.

 

Newsweek, polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie