Schetyna: będę rekomendował klubowi PO, by nie brać udziału w Zgromadzeniu Narodowym

Polska
Schetyna: będę rekomendował klubowi PO, by nie brać udziału w Zgromadzeniu Narodowym
Polsat News

- Będę rekomendował klubowi parlamentarnemu PO, by nie brać udziału w Zgromadzeniu Narodowym - zapowiedział szef PO Grzegorz Schetyna. 13 lipca, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości oraz 550-lecia polskiego parlamentaryzmu, prezydent wygłosi orędzie przed Zgromadzeniem Narodowym.

- Będę rekomendował klubowi parlamentarnemu PO, by nie brać udziału w tym wydarzeniu" - powiedział Schetyna we wtorek we Wrocławiu.

 

Pytany o powody takiej rekomendacji Schetyna odparł, że "prezydent Duda i marszałek Kuchciński to ostatnie osoby, które powinny organizować i czcić rocznicę 550 lat polskiego parlamentaryzmu".

 

Jak zapowiedziano Zgromadzenie Narodowe dla uczczenia 550-lecia Parlamentaryzmu Rzeczpospolitej i 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, odbędzie się 13 lipca w Zamku Królewskim w Warszawie.

 

Orędzie prezydenta

 

Zgodnie z postanowieniem wydanym przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, uroczyste posiedzenie rozpocznie się o godz. 12. Przed zgromadzonymi na zamkowym dziedzińcu najwyższymi rangą urzędnikami państwowymi, posłami, senatorami i gośćmi z zagranicy orędzie wygłosi prezydent Andrzej Duda.

 

Data Zgromadzenia, zwołanego na 13 lipca - nie jest przypadkowa. 550 lat temu - 13 lipca 1468 r. odbył się sejmik generalny w Kole, który stanowił preludium do pierwszego w polskiej historii dwuizbowego sejmu walnego w Piotrkowie 9 października 1468 r. Uroczyste obchody będą okazją do podkreślenia długiej tradycji polskiego Parlamentu.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie