Policja szuka mężczyzny, który usiłował napastować 8-latkę w Zielonej Górze

Polska
Policja szuka mężczyzny, który usiłował napastować 8-latkę w Zielonej Górze
Polsat News, zdj. ilustracyjne

Do próby molestowania 8-letniej dziewczynki miało dojść w poniedziałek na klatce schodowej bloku przy ul. Zdrojowej w Zielonej Górze (Lubuskie). Sprawca został spłoszony zanim zdołał wyrządzić dziecku krzywdę. Policja sporządziła jego rysopis. Trwają poszukiwania.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Dziewczynka wchodziła do bloku, w którym mieszka. Tam miał ją zaczepić obcy mężczyzna. 8-latka zaczęła krzyczeć, co spłoszyło napastnika. Dziecko o wszystkim opowiedziało rodzicom.

 

Policję zawiadomili rodzice

 

- Pół godziny po tym incydencie dostaliśmy zgłoszenie od rodziców dziewczynki. Od razu skierowano patrole na poszukiwanie mężczyzny. Niestety do tej pory nie udało się go zatrzymać - powiedziała polsatnews.pl podinsp. Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

 

Policja dysponuje rysopisem poszukiwanego. Ze względu na dobro dziecka nie ujawnia jednak szczegółów zdarzenia.

 

Poniżej: osiedle przy ul. Zdrojowej w Zielonej Górze. To w tej okolicy mężczyzna miał zaczepić dziecko.

 

 

Molestowanie w szkole

 

Do podobnego incydentu doszło w jednej ze szkół podstawowych w powiecie wejherowskim (Pomorskie) w dniu zakończenia roku szkolnego. Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, prosząc o pomoc w ustaleniu jego tożsamości. W sobotę przekazano, że w związku ze sprawą zatrzymano już 46-letniego mężczyznę.

 

Zgodnie z art. 200 Kodeksu karnego kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

 

polsatnews.pl

paw/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie