3-latek zamknięty w aucie przed centrum handlowym. Dziecko było wyczerpane i przepocone

Polska
3-latek zamknięty w aucie przed centrum handlowym. Dziecko było wyczerpane i przepocone
KPP Bielsko-Biała

Policjanci uwolnili 3-letniego chłopca, którego rodzice pozostawili w zamkniętym aucie na parkingu centrum handlowego w Bielsku-Białej. Dorośli odpowiedzą za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia - podała we wtorek bielska policja.

Funkcjonariusze podali, że pozostawione bez opieki w szczelnie zamkniętym samochodzie Audi A6 zauważyli klienci centrum handlowego. Poinformowali o tym oficera dyżurnego policji, który skierował tam patrol ruchu drogowego.

 

- Policjanci bez chwili wahania wybili szybę w osobówce i uwolnili 3-latka. Dziecko był wyczerpane i przepocone. Udzielono mu pierwszej pomocy przedmedycznej i podano wodę do picia. Na miejsce wezwano załogę pogotowia ratunkowego, która przewiozła dziecko do szpitala pediatrycznego - podali policjanci.

 

"Nie chcieli go budzić"

 

31-letni rodzice przebywali w tym czasie na zakupach. Jak wyjaśnili później pozostawili syna w samochodzie, gdyż nie chcieli go budzić ze snu. Ze sobą zabrali natomiast dwóch innych synów w wieku 11 i 15 lat.

 

Po badaniach 3-latek, cały i zdrowy, wrócił do rodziców.

 

Śledczy zabezpieczyli monitoring i ustalają, jak długo chłopczyk przebywał w szczelnie zamkniętym pojeździe. Rodzice odpowiedzą najprawdopodobniej za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia, za co grozi kara 5 lat więzienia.

 

Policjanci przypomnieli, że wystarczy kilkanaście minut, aby w szczelnie zamkniętym, pozostawionym na słońcu pojeździe, temperatura wzrosła do poziomu, który może zagrażać życiu. Szczególnie małe dzieci i zwierzęta pozostawione w aucie mogą być narażone na przegrzanie organizmu. Może to doprowadzić do nawet do śmierci. Zaapelowali, by widząc takie zagrożenie natychmiast poinformować policjantów dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

 

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie