Rzecznik PSL: wraz z deszczem powinien spaść na ziemię nowy minister rolnictwa

Polska

Susza zagraża uprawom rolnym w całej Polsce. Zbiory zbóż jarych mogą być mniejsze niż w ubiegłym roku nawet o jedną czwartą - prognozuje Krajowa Federacja Producentów Zbóż. Rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego Jakub Stefaniak w "Graffiti" w Polsat News domagał się od rządu pomocy dla rolników. - Jeśli PiS tego nie rozumie, to mamy problem - podkreślił kandydat ludowców na prezydenta stolicy.

- Jeżeli nie zrobi się jakiegoś kroku w stronę tych, którzy są producentami żywności, to odczujemy to wszyscy w swoich portfelach, bo po prostu ceny pójdą do góry. Dzisiaj walka o to, żeby pomóc rolnikom, jeśli chodzi o suszę, żeby dostali pewne odszkodowania, czy też pomoc ze strony państwa, to jest tak naprawdę pomoc dla nas wszystkich, bo wtedy my zapłacimy za żywność mniej. Jeśli PiS tego nie rozumie, to mamy problem - przekonywał Stefaniak.

 

- Deszcz sprawy nie załatwi. Myślę, że szkody i straty są tak duże, że oprócz deszczu powinien jeszcze spaść na ziemię nowy minister (rolnictwa - red.), który być może tak urósł, że się unosi nad tą ziemią i nie dostrzega tego problemu - stwierdził polityk PSL.

 

PO chce informacji rządu nt. pomocy dla rolników

 

Platforma Obywatelska domaga się, aby rząd przedstawił posłom informację na temat działań, jakie zamierza podjąć by pomóc rolnikom poszkodowanym przez suszę. Szef klubu PO Sławomir Neumann, który złożył w piątek do marszałka Sejmu wniosek w tej sprawie, chce by informacja ta została zaprezentowana w środę.

 

Problemem panującej od kilku tygodni w Polsce suszy zajął się w środę rząd. Informację w tej sprawie Radzie Ministrów zaprezentował nowy minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

 

Premier Morawiecki zapewnił po środowych obradach, że rząd ma zamiar pomóc rolnikom w związku z suszą i nie chce zostawiać ich samym sobie.

 

Polsat News, PAP

luq/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie