Zgłosił kradzież auta podczas zakupów w galerii. A to niehandlowa niedziela była

Polska
Zgłosił kradzież auta podczas zakupów w galerii. A to niehandlowa niedziela była
Zdjęcie ilustracyjne/Polsat News

Warszawscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dwa przestępstwa: składanie fałszywych zeznań i powiadomienie o niepopełnionym przestępstwie. Jarosław Ś., nie mogąc sprzedać samochodu, postanowił się go pozbyć organizując "ustawkę" i zgłaszając jego kradzież podczas zakupów w jednej z galerii. Zapomniał jednak, że akurat wtedy wypadała niedziela niehandlowa.

Pomysł o zgłoszeniu rzekomej kradzieży czarnego bmw z serii 3 narodził się, kiedy wszystkie próby sprzedania samochodu zakończyły się fiaskiem. To wtedy Jarosław Ś. skontaktował się z osobą, która miała sprawić, że pojazd "zniknie" a dzięki temu jego właściciel pozbędzie się problemu.

 

Galeria była nieczynna

 

49-latek przyjechał więc do Warszawy, gdzie na policji zgłosił kradzież swojego samochodu. Wypytywany przez funkcjonariuszy o okoliczności zdarzenia stwierdził, że przyjechał do stolicy na zakupy, a auto pozostawił na parkingu podziemnym jednego z centrów handlowych. Jak stwierdził, kiedy wrócił do samochodu po kilku godzinach, pojazdu już nie było. Problem w tym, że akurat ta niedziela, kiedy mężczyzna przyjechał do Warszawy, była dniem wolnym od handlu, więc galeria była nieczynna.

 

Grozi mu do 8 lat więzienia

 

Sprawą rzekomej kradzieży zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Funkcjonariusze od początku bardzo sceptycznie podeszli do tego, co zeznał mężczyzna, gdyż to, co mówił nie było spójne. Kolejne wyjaśnienia i opis tego, co się stało wzbudziło u policjantów jeszcze więcej podejrzeń, co do prawdomówności Jarosława Ś.

 

49-latek w świetle przedstawionych mu dowodów winy przyznał się do tego, że kłamał w sprawie kradzieży swojego bmw.

 

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za to, co zrobił grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

 

polsatnews.pl

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie