Zderzenie autobusów w Będzinie. Około 20 poszkodowanych, wśród nich kobieta w ciąży

Polska

Około 20 osób zostało w różny sposób poszkodowanych w piątek rano w Będzinie, po tym jak autobus komunikacji miejskiej najechał na inny autobus. Na miejsce dotarło kilka zespołów ratowniczych, w tym lotniczy; pokrzywdzeni nie doznali jednak poważniejszych obrażeń.

Jak poinformował starszy sierżant Tomasz Mogielski z Komendy Miejskiej Policji w Będzinie, wypadek miał miejsce na tamtejszej ul. Wolności. To przelotowa droga prowadząca z centrum miasta do węzła z trasą nr 86 (odcinek tzw. gierkówki Katowice-Warszawa) i dalej w kierunku dzielnicy Grodziec.

 

- Autobusami podróżowały osoby w różnym wieku, większość w starszym. Z tego, co mi wiadomo, około 20 osób zostało w różny sposób pokrzywdzonych. Wiem, że żadnych poważniejszych obrażeń te osoby nie doznały. Są karetki na miejscu, dwie osoby zostały odwiezione do szpitala; był także śmigłowiec, ale nie było potrzeby jego wykorzystania - relacjonował Mogielski.

 

Jak uściślił, wiele osób spośród poszkodowanych, wśród nich kobieta w ciąży, nie wyraziło zgody na transport do szpitala. Na razie nie są znane bliższe okoliczności zdarzenia. Wiadomo, że w tył stojącego na przystanku - w ciągu drogi - autobusu komunikacji miejskiej uderzył inny, dojeżdżający w to miejsce autobus.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie