Oddał mocz w salonie z prasą na lotnisku. Nieobyczajny Norweg zapłaci nie tylko grzywnę

Polska
Oddał mocz w salonie z prasą na lotnisku. Nieobyczajny Norweg zapłaci nie tylko grzywnę
gdansk.policja.pl

Miał ponad promil alkoholu i silną potrzebę skorzystania z toalety. 22-letni Norweg wybrał jednak do tego celu stojak z gazetami w jednym z salonów prasowych na gdańskim lotnisku. Przyjdzie mu za to teraz słono zapłacić, bo usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia, a straty wyceniono na 4 tys. zł. Mężczyzna przyznał się do winy i zobowiązał naprawić szkodę.

Policję powiadomił pracownik salonu prasowego, który oświadczył, że młody mężczyzna oddał mocz na stojak z gazetami.


Funkcjonariusze i strażnicy graniczni przejrzeli monitoring, dzięki któremu poznali przebieg zdarzenia i przyjrzeli się sprawcy. Następnie przeszukali terminal lotniska i przyległe do niego tereny. Poszukiwanego mężczyznę znaleźli niemal od razu.


Okazał się nim 22-letni obywatel Norwegii. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie.


W środę usłyszał zarzut zniszczenia mienia o łącznej wartości ponad 4 tys. zł. Groziło mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Norweg przyznał się do winy i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Jednym ze zobowiązań jest naprawienie wyrządzonej szkody.

 

polsatnews.pl

prz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie