Matka oskarżona o zabicie noworodka. Dziecko udusiło się w opakowaniu po pieluszkach

Polska
Matka oskarżona o zabicie noworodka. Dziecko udusiło się w opakowaniu po pieluszkach
pixabay/christianabella
Zdjęcie ilustracyjne

Prokuratura oskarżyła mieszkankę Rudy Śląskiej o zabicie jej nowo narodzonego dziecka. Udusiło się ono po tym, jak matka włożyła je do opakowania po pieluszkach. Najstarszy syn kobiety najpierw schował zwłoki dziecka w piwnicy, a później je zakopał.

O skierowaniu przez rudzką prokuraturę aktu oskarżenia w tej sprawie poinformowała w piątek Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.

Elwira G. mieszkała wraz z mężem i sześciorgiem dzieci. "W 2017 r. zaszła w nieplanowaną ciążę, o której poza mężem nikt z rodziny nie wiedział" - podała prokuratura.

 

"Zwłoki trzymał w piwnicy"

 

Według ustaleń śledztwa, G. urodziła syna w lutym br. w toalecie domu, w którym mieszkała. Po przerwaniu pępowiny umieściła dziecko w opakowaniu po pieluszkach, co spowodowało śmierć noworodka na skutek uduszenia.

 

Kobieta przekazała reklamówkę swojemu najstarszemu synowi. Mężczyzna najpierw schował ciało dziecka w piwnicy budynku, a następnie zakopał je na terenie nieużytków w Rudzie Śląskiej.

 

Elwira G. trafiła do szpitala w związku z powikłaniami po porodzie. Wyniki sekcji zwłok dziecka wskazywały, że dziecko urodziło się żywe i było zdolne do samodzielnego życia.

 

Kobiecie przedstawiono zarzut zabójstwa, a jej synowi - utrudniania postępowania. Proces będzie się toczył przed Sądem Okręgowym w Gliwicach.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie