Będzie sekcja zwłok i badania toksykologiczne zmarłego w Świnoujściu policjanta

Polska

Prokurator zlecił sekcję zwłok i badania toksykologiczne ciała policjanta, który poniósł śmierć w czwartek w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) - poinformowała w piątek szczecińska prokuratura.

- Prokuratura Okręgowa w Szczecinie nadzoruje postępowanie w związku ze zdarzeniem, do jakiego doszło w nocy 21 czerwca w Świnoujściu, w wyniku którego śmierć poniósł funkcjonariusz policji - powiedziała Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Jak dodała, "wstępnie przyjęta kwalifikacja to nieumyślne spowodowanie śmierci tego mężczyzny".

 

- Przesłuchano w tej sprawie szereg osób, ponadto zlecono przeprowadzenie sądowo-lekarskiej sekcji zwłok zmarłego mężczyzny i badań toksykologicznych celem ustalenia, czy mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu, ewentualnie innych substancji - kontynuowała Biranowska-Sochalska.

 

Dymisje w policji

 

- Zakończyły się już czynności prowadzone na miejscu w czwartek, które osobiście wykonywali tam prokuratorzy, zarówno z Prokuratury Rejonowej w Świnoujściu, jak i Prokuratury Okręgowej w Szczecinie - dodała.

 

Biranowska-Sochalska powiedziała także, że każda wersja wydarzeń, która się pojawia jest na bieżąco weryfikowana.

 

Z nieoficjalnych informacji wynika, policjanci po naradzie w Świnoujściu zorganizowali tam imprezę integracyjną. W jej trakcie - około godz. 2 - 47-letni antyterrorysta najprawdopodobniej wypadł przez okno.

 

Po śmierci mężczyzny odwołano szefa lubuskiej policji, jego zastępcę i 11 członków kadry kierowniczej, którzy nie stawili się rano do pracy.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie