Nieoficjalnie: Tomasz Siemoniak ma odpowiadać za trzy nadchodzące kampanie wyborcze PO

Polska
Nieoficjalnie: Tomasz Siemoniak ma odpowiadać za trzy nadchodzące kampanie wyborcze PO
Polsat News

- Wiceszef PO Tomasz Siemoniak ma stanąć na czele kampanii wyborczej PO w trzech nadchodzących wyborach: samorządowych, europejskich i parlamentarnych - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł w Platformie. Sztabem w wyborach samorządowych mają pokierować: poseł PO Jacek Protas i osoba, którą wskaże Nowoczesna.

O przygotowaniach do kampanii wyborczej rozmawiał w czwartek zarząd Platformy.  Tomasz Siemoniak został wskazany jako ta osoba, która ma czuwać nad przebiegiem przygotowań do trzech nadchodzących kampanii wyborczych - samorządowej jesienią tego roku, europejskiej na wiosnę 2019 r. i kilka miesięcy później - parlamentarnej.

 

Jacek Protas ma z kolei pokierować sztabem wyborczym "Koalicji Obywatelskiej". Osobą współprowadzącą sztab będzie osoba wskazana przez Nowoczesną. Z rozmów z politykami tej partii wynika, że brane pod uwagę są trzy nazwiska: sekretarza generalnego partii Adama Szłapki, posła Witolda Zembaczyńskiego oraz lidera warszawskich struktur ugrupowania Sławomira Potapowicza.

 

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie