Starcie kibiców z Polski i Senegalu. Rzucali w siebie ławkami i oblewali alkoholem [WIDEO]

Świat
Starcie kibiców z Polski i Senegalu. Rzucali w siebie ławkami i oblewali alkoholem [WIDEO]
PAP/EPA/LEGNAN KOULA
Zdjęcie ilustracyjne

W strefie kibica w Antwerpii podczas meczu Polska-Senegal doszło do dużej bójki. Grupa blisko pięćdziesięciu polskich i senegalskich kibiców starła się, rzucając w siebie krzesłami i ławkami. Zdaniem kibiców Senegalu zamieszki zainicjowali Polacy, którzy podczas szarpaniny mieli również wykrzykiwać rasistowskie hasła. Obecny na miejscu Polak twierdzi z kolei, że prowokatorami byli Senegalczycy.

Do zdarzenia doszło w lokalu Bar Noord w parku Spoor Noord w Antwerpii w Belgii, gdzie zorganizowano strefę kibica.

 

 

Po drugim golu reprezentacji Senegalu Polacy mieli sprowokować zamieszki. - Wykrzykiwali rasistowskie hasła pod naszym adresem. Czuliśmy się obrażeni, ale próbowaliśmy to ignorować. Gdy Polska strzeliła gola, jeden z kibiców z flagą podszedł do kogoś stojącego obok mnie. Poprosiłem go, by wrócił do swoich, a wtedy mnie uderzył. Konflikt szybko eskalował - powiedział portalowi nieuwsblad.be kibicujący w strefie Senegalczyk.

 

Najpierw kibice obrzucali się kubkami z piwem. Później w ruch poszły krzesła i ławki.

 

Wyszli zanim przyjechała policja 

 

Inaczej zajście opisuje Polak, który twierdzi, że je widział, bo był na miejscu. - Byłem, widziałem. Senegalczycy od początku prowokowali, nie patrzyli na to że Polacy przyszli ze swoimi rodzinami i z dziećmi. Jak Krychowiak strzelił bramkę, poleciały w naszą stronę kubki z napojami i ławki - napisał na profilu społecznościowym.

 

W awanturze lekko ucierpiała jedna osoba.

 

Na miejsce wezwano policję jednak zanim patrol przyjechał większość kibiców opuściła lokal. Nikogo nie aresztowano. Funkcjonariusze analizują nagrania ze zdarzenia, by zidentyfikować osoby, które uczestniczyły w bójce oraz to, kto ją wywołał.

 

24 czerwca Polacy zmierzą się z Kolumbią, a 28 czerwca - z Japonią.

 

nieuwsblad.be, sport.onet.pl

mr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie