"Są duże szanse, że Polska wyjdzie z UE" vs. "Byłby to najgorszy moment od czasów zaborów"

Polska

- W ciągu najbliższej dekady są duże szanse, że Polska wyjdzie z Unii Europejskiej - stwierdził w programie "Tak czy Nie" przewodniczący Ruchu Narodowego Robert Winnicki. Stefan Niesiołowski z Unii Europejskich Demokratów odpowiedział mu na to: - Byłby to najgorszy moment dla Polski od czasów zaborów.

- W zeszłym roku pojawił się pierwszy sondaż, który mówił, że Polacy poparliby wyjście z Unii Europejskiej np. gdyby Unia parła do narzucania nam kwot imigrantów - zauważył Robert Winnicki podkreślając, że poparcie dla Unii Europejskiej jest warunkowe. - I uważamy, że ta warunki gry, które się nieustannie zmieniają (…) to będzie skutkowało tym, że Polacy będą coraz mniej entuzjastyczni wobec Unii.

 

- Sądzę, że w ciągu tej dekady uda się (że Polska wyjdzie z UE - red.), o ile Unia sama się nie rozpadnie - bo trzeba pamiętać, że we Włoszech mamy nowy rząd - mówił szef narodowców. 

 

"To są jakieś fikcje, jakieś urojenia"

 

- To są jakieś fikcje, jakieś urojenia, całkowicie jałowe spekulacje pana Winnickiego i kilku tego rodzaju osób - odpowiedział Winnickiemu poseł Stefan Niesiołowski dodają, że te osoby, "to margines polityczny". - Nie sądzę, żeby warto było to poważnie roztrząsać - dodał Niesiołowski.

 

- To oznaczałoby powrót do wojujących nacjonalizmów - dodał przedstawiciel Unii Europejskich Demokratów przypominając jakie nacjonalizmy "zgotowały światu koszmarne wojny. zwłaszcza drugą". O Robercie Winnickim powiedział, że robi wrażenie ignoranta.

 

"Rząd nie prowadzi prac nad wprowadzeniem euro"

 

Gośćmi programu Agnieszki Gozdyry byli również poseł Prawa i Sprawiedliwości Sylwester Tułajew i posłanka Nowoczesnej Paulina  Hennig-Kloska. Poruszyli temat wprowadzenia przez Polskę euro.

 

- Rząd nie prowadzi żadnych prac nad wprowadzeniem euro. Zmiany będą szkodliwe dla Polski - zapewniał poseł Tułajew.

 

- Ten pogląd wynika z braku znajomości ekonomii - odpowiedziała mu posłanka Paulina  Hennig-Kloska. 

 

 

polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie