Przeciw sobie zagrają Polak i Senegalczyk z jednej drużyny. Komu kibicują fani Anderlechtu Bruksela

Świat

Łukasz Teodorczyk i Kara Mbodji to na co dzień zawodnicy Anderlechtu Bruksela. We wtorek w Moskwie mogą zagrać przeciw sobie podczas mundialu jako zawodnicy drużyn reprezentacji Polski i Senegalu. Z kibicami Anderlechtu rozmawiała korespondentka Polsat News Dorota Bawołek. Sprawdziła, co mówią o meczu i turnieju, i przede wszystkim, na kogo stawiają w starciu Polski z Senegalem.

- To dwaj doskonali piłkarze, który świetnie spisują się w lidze belgijskiej. To piłkarze naprawdę utalentowani, choć każdy na swój sposób - powiedział o Polaku i Senegalczyku Emmanuel Foulon, komentator sportowy belgijskiego radia RTBF.

 

- Kara Mbodji jest doskonałym obrońcą, grającym bardzo czysto, a równocześnie, tak po ludzku, jest fajnym gościem. Jest bardzo doceniany nie tylko w Anderlechcie, ale w całej Belgii. Łukasz Teodorczyk to ktoś zupełnie inny - fajter, który walczy na boisku. Albo się go kocha, albo nienawidzi. Nikogo nie pozostawia obojętnym - dodał Foulon.

 

Belgijski komentator zauważył też, że kiedy kilka tygodni zmarł brat Teodorczyk, w Brukseli "przetoczyła się fala współczucia dla niego i kibice bardzo go wspierali".

 

 

polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie