9-latek i czterech 11-latków zniszczyli zabytkowe kapliczki w Wejherowie

Polska
9-latek i czterech 11-latków zniszczyli zabytkowe kapliczki w Wejherowie
Straż Miejska w Wejherowie

Potłukli kamieniami dachówki i osiem reflektorów w dwóch kapliczkach Kalwarii Wejherowskiej, a na ścianach jednej z nich nanieśli napisy. Straż Miejska i policja ustaliły, że wandalami są... chłopcy w wieku od 9 do 11 lat.

O ustaleniu personaliów trzech sprawców poinformowała w komunikacie zamieszczonym w poniedziałek na swojej stronie internetowej Straż Miejska w Wejherowie. Jak wyjaśniono, w zidentyfikowaniu sprawców pomogły zapisy miejskiego monitoringu. Dzięki nagraniom strażnicy ustalili personalia jednego z wandali - 11-latka. Chłopiec przyznał się do dewastacji i wskazał dwóch kolegów: 11- i 9-latka, którzy wraz z nim dopuścili się wandalizmu.

 

Personalia dwóch kolejnych chłopców - 11-latków, którzy także mieli ostatnio przyczynić się do zniszczenia tych samych kapliczek - ustaliła wejherowska policja.

 

O karze zadecyduje sąd dla nieletnich

 

Zniszczonych zostało osiem halogenowych reflektorów, które oświetlały dwie kapliczki, a na jednej potłuczono dachówki i zniszczono ściany (naniesiono na nie różne napisy). Zarządca Kalwarii - Wejherowski Zarząd Nieruchomości Komunalnych, wycenił straty na ponad 20 tys. złotych.

 

Rzecznik prasowa wejherowskiej policji Anetta Potrykus poinformowała, że o karze dla sprawców zniszczeń zdecyduje sąd dla nieletnich.

 

Kalwarię Wejherowską tworzy ponad 20 kaplic ulokowanych w dolinach i na trzech wzgórzach, którym nadano biblijne nazwy - Góra Oliwna, Syjon i Golgota. Większość kaplic powstała w drugiej połowie XVII wieku. Układają się w szlak mierzący około 5 km.

 

PAP, polsatnews.pl

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze