Taksówka wjechała w tłum ludzi w centrum Moskwy. Kierowca próbował uciec

Świat

Kierowca taksówki, która staranowała w sobotę znak drogowy i wjechała w tłum ludzi w centrum Moskwy, próbował uciekać, ale został schwytany i zatrzymany przez policję. Mężczyzna powiedział, że do wypadku doszło przypadkiem.

Pierwsze dane o poszkodowanych mówiły o siedmiu rannych.

 

Część osób, w które wjechał taksówkarz, była ubrana w stroje w barwach reprezentacji Meksyku, biorącej udział w piłkarskich Mistrzostwach Świata odbywających się w Rosji. 

 

Ranni w szpitalu

 

Do szpitala trafiły dwie osoby narodowości meksykańskiej, dwie - rosyjskiej i jedna - ukraińskiej. Stan lekko rannych Meksykanów jest według ich ambasady stabilny - podała agencja TASS za służbami ratunkowymi.

 

Według agencji Interfax kierowca mógł być nietrzeźwy. Na profilu społecznościowym policji podano, że taksówkarz posiada kirgiskie prawo jazdy.

 

Wypadek miał miejsce około 200 metrów od Placu Czerwonego i słynnego domu towarowego GUM (Gławnyj Uniwiersalnyj Magazin), odrestaurowanego po wojnie olbrzymiego trzypiętrowego kompleksu handlowego z XIX wieku, łączącego konstrukcję z żelaza i szkła z formami architektury staroruskiej

 

 

PAP

mta/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze