"To jest uzgodnione z prezesem Kaczyńskim". Gowin o głosowaniu nad Ustawą 2.0

Polska

- Prezes przeanalizował tę ustawę bardzo dokładnie - zapewnił wicepremier Jarosław Gowin w programie "Wydarzenia i Opinie". Minister nauki i szkolnictwa wyższego wyjaśnił, że jest spokojny o głosowanie nad Ustawą 2.0. - Spędziliśmy parę razy po kilka godzin analizując ją - dodał. Zdradził, że prezes wniósł do projektu "kilka, może kilkanaście" poprawek.

Zapytany przez Dorotę Gawryluk o to, jakie poprawki do Ustawy 2.0 wniósł prezes PiS Jarosław Kaczyński, wicepremier Gowin odparł: - Panu prezesowi zależało na tym, aby w jak największym stopniu uwzględnić wrażliwość, interesy uczelni regionalnych.

 

- Dlatego, że PiS rzeczywiście jest takim ugrupowaniem, które kładzie nacisk na rozwój tych mniejszych i średnich ośrodków - zapewnił wicepremier. Dodał, że "dzięki tej ustawie taki rozwój uczelni regionalnych się dokona".

 

Zauważył również, że w czwartek swoje poparcie dla Ustawy 2.0 wyraziły samorządy studenckie, działające w ramach Porozumienia Samorządów Studencki Uczelni Krakowa.

 

W czwartek w Sejmie odbyła się debata nad projektem ustawy Prawo o Szkolnictwie wyższym i nauce oraz przepisów ją wprowadzających. Resort nauki chce, aby weszła w życie 1 października. Podczas drugiego czytania pakiety poprawek zgłosił klub PiS, a także kluby PO i Kukiz ’15. Wcześniej wprowadzenie kolejnych 50 poprawek zapowiedział też resort nauki.

 

Poniżej cała rozmowa Jarosława Gowina z Dorotą Gawryluk

 

 

polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie