"Król szos". Jedna ciężarówka wyprzedzała drugą, inne samochody uciekały na pobocze

Polska

Ponad pół minuty zajęło kierowcy ciężarówki wyprzedzenie innego pojazdu. Przez niebezpieczny manewr jadący z naprzeciwka kierowcy, aby uniknąć czołowego zderzenia, musieli zjechać na pobocze.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano na obwodnicy Kocka (woj. lubelskie). Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy samochodu ciężarowego, który przez ponad 30 sekund starał się wyprzedzić inną ciężarówkę, nagrał jeden z kierowców, który jechał za tirami.

 

"Dramatycznie nieodpowiedzialne wyprzedzanie kierowcy ciężarówki" - skomentował pan Krzysztof, który opublikował nagranie w sieci.

 

Kierowca ciężarówki prawdopodobnie uniknie kary, bowiem policja nie dostała oficjalnego zawiadomienia w tej sprawie.

 

- Zapoznamy się z filmem, ale trudno powiedzieć, czy kierowcę ciężarówki da się ustalić. Jakość tego typu nagrań nie zawsze pozwala na odczytanie numerów tablicy rejestracyjnej - powiedziała "Dziennikowi Wschodniemu" sierżant sztabowy Ewelina Skorupska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie.

 

Przyznaje to sam autor nagrania, który w komentarzach pod filmem napisał, że ciężarówka miała litewskie tablice rejestracyjne, "więc nikłe szanse na ukaranie".

 

polsatnews.pl, dziennikwschodni.pl

dk/prz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie