"Postawa zasługująca na szacunek". Brudziński nagrał życzenia z okazji dnia Służby Ochrony Państwa

Polska
"Postawa zasługująca na szacunek". Brudziński nagrał życzenia z okazji dnia Służby Ochrony Państwa
Polsat News

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, w związku z przypadającym we wtorek świętem Służby Ochrony Państwa, w materiale wideo podziękował funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom za podjęcie trudu tworzenia nowej formacji.

Materiał wideo z życzeniami ministra został opublikowany na twitterowym koncie MSWiA z tagiem #ŚwiętoSOP.

 

 

- Szanowni państwo, funkcjonariuszki i funkcjonariusze SOP. Właśnie dziś, 12 czerwca, po raz pierwszy w historii obchodzimy święto waszej służby, która przez ostatnie cztery miesiące przeszła znaczącą reformę. Dziękuję wszystkim tym z państwa, którzy podjęli się trudu tworzenia nowej formacji - powiedział minister.

 

Nie tylko dla VIP-ów

 

- Pokazaliście, że jesteście wierni złożonej przysiędze. Byliście gotowi na wyzwania i zmiany, które się z tym faktem wiązały. Nie dziwi mnie to, bo odwaga i gotowość do poświęceń najlepiej charakteryzują waszą postawę. Wasza formacja wymagała wprowadzenia znaczących zmian - dodał.

 

Minister szczególnie podziękował osobom, które mimo możliwości odejścia ze służby zdecydowały się w niej zostać. - Wasza postawa zasługuje na szacunek i uznanie. Wasze doświadczenia przekazywane młodszym kolegom będą procentować w przyszłości. Życzę wszystkim państwu, aby kolejne lata przepełnione były sukcesami zawodowymi i osobistymi. Wszystkiego dobrego - powiedział.

 

1 lutego weszła w życie ustawa, która powołała Służbę Ochrony Państwa w miejsce Biura Ochrony Rządu (BOR). Zadania SOP nie ograniczają się tylko do działań ochronnych VIP-ów i najważniejszych obiektów.

 

Nowa służba ma też zadania, polegające na rozpoznawaniu i zapobieganiu przestępstwom m.in. przeciwko Polsce, życiu lub zdrowiu, bezpieczeństwu powszechnemu, bezpieczeństwu w komunikacji, porządkowi publicznemu, zamachom i czynnej napaści, skierowanym przeciwko ochranianym osobom oraz bezpieczeństwu ochranianych obiektów.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie