Miał zakaz prowadzenia auta i był pijany. Zabił motocyklistę i uciekł

Polska
Miał zakaz prowadzenia auta i był pijany. Zabił motocyklistę i uciekł
lubelska.policja.gov.pl

24-latek z gminy Ulan najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Młody mężczyzna mimo obowiązujących zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych, jechał nietrzeźwy samochodem i potrącił kierującego motocyklem. Po zdarzeniu uciekł z miejsca wypadku. 24-letni motocyklista na skutek odniesionych obrażeń zmarł.

W piątek po północy policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Ulan. Z ustaleń mundurowych wynikało, że młody mężczyzna wcześniej kierował samochodem marki Audi w miejscowości Świdry i potrącił swojego rówieśnika jadącego motocyklem. Kierowca osobówki pozostawił auto i uciekł pieszo z miejsca wypadku. W chwili zatrzymania miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

 

Dodatkowo okazało się, że młody mężczyzna był już poprzednio karany za jazdę po alkoholu i obecnie obowiązują go dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

 

Grozi mu do 12 lat więzienia

 

24-letni mieszkaniec gminy Ulan już usłyszał zarzuty. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

 

Łukowski sąd przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy - trzy miesiące aresztu tymczasowego.

 

polsatnews.pl

luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!