10 km w upale. XI Bieg Marszałka w Sulejówku

Polska

Kilkuset biegaczy stanęło w sobotę an starcie XI Biegu Marszałka w podwarszawskim Sulejówku. Do pokonania mieli 10 kilometrów ulicami miasta. Bieg jest organizowany od 2008 roku i nawiązuje do przedwojennych marszów na trasie Sulejówek-Belweder. Impreza od sześciu lat to także mistrzostwa Polsat News, w których biorą udział pracownicy Grupy Polsat.

Zwycięzcą XI Biegu Marszałka został, podobnie jak rok temu, Michał Bernardelli. Na mecie zameldował się z czasem 0:34:24. Wśród kobiet triumfowała Edyta Miesiak (0:41:00), również ubiegłoroczna zwyciężczyni w kategorii kobiet. Rywalizację utrudniała upalana pogoda. 

 

Na najwyższym podium Mistrzostw Grupy Polsat stanął Dominik Porada (0:40:39), a z dziennikarzy Polsat News najszybszy był Michał Stela. Wśród biegaczy pokonujących w mundurze dystans 10 km najlepszy okazał się Michał Makowski (0:37:01). 

 

"Organizatorzy odwołują się do idei Piłsudskiego"

 

Bieg Marszałka na dystansie 10 km po raz pierwszy zorganizowano w 2008 roku. Termin rywalizacji przypada zawsze w połowie czerwca, na pamiątkę osiedlenia się Józefa Piłsudskiego w Sulejówku (13 czerwca 1923 roku). 

 

Myślą przewodnią Biegów jest możliwie wierne przybliżanie ich do przedwojennych marszów Sulejówek-Belweder.

 

Była to inicjatywa Związku Strzeleckiego, polegająca na liczących 26 km marszach-pochodach między Sulejówkiem a Warszawą. Pierwszy taki marsz odbył się w 1926 roku. Wystartowało w nim 30 zespołów, liczących w sumie 400 zawodników.

 

Organizatorzy odwołują się również do idei Piłsudskiego, który stale przypominał o konieczności wychowania pokoleń zahartowanych, rozumiejących potrzebę rozwijania szeroko pojętej kultury: zarówno wysokiej, jak i stricte fizycznej.

 

Patronem medialnym Biegu był Polsat News.

 

Polsat News

 

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie