Paweł Rabiej wyjawia, kto mógłby udzielić mu ślubu. "Skandaliści", sobota, godz. 20

Polska

- Wierzymy w to, że nasz ślub odbędzie się w Polsce i że udzieli go nam Rafał Trzaskowski - mówią w najbliższym programie "Skandaliści" Paweł Rabiej, polityk Nowoczesnej i jego partner Michał Cessanis, dziennikarz i podróżnik. W ten sposób odnoszą się m.in. do zapowiedzi, że Trzaskowski będzie kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy, a Rabiej - kandydatem obu partii na wiceprezydenta.

Paweł Rabiej w 2016 roku w programie "Pociąg do polityki" wyznał Beacie Lubeckiej, że jest orientacji homoseksualnej i że angażuje się w ruchy LGBT. Był kolejnym - po Robercie Biedroniu - politykiem, który dokonał publicznego coming outu.

 

W sobotnim programie - w dniu Parady Równości - wystąpi wraz ze swoim życiowym partnerem. Obaj panowie opowiedzą Agnieszce Gozdyrze o swoim życiu i o tym, z jaką reakcją spotyka się ich otwartość.

 

Padną pytania o hejt, o odwagę w życiu publicznym, a także o kwestie regulacji prawnych. Oraz czy Rabiej i Cessanis popierają prawo do adopcji dzieci dla par homoseksualnych.

 

O tym m.in. w programie "Skandaliści" w sobotę o godz. 20.

 

Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć tutaj.

 

polsatnws.pl

zdr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie