Mieli oferować prawo jazdy za łapówkę. Zatrzymano kolejnych egzaminatorów z Katowic

Polska
Mieli oferować prawo jazdy za łapówkę. Zatrzymano kolejnych egzaminatorów z Katowic
Facebook/WORD Katowice

Małopolscy policjanci zatrzymali dwóch egzaminatorów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach, którzy w krakowskiej prokuraturze usłyszeli zarzuty korupcji - poinformował w piątek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

To kolejni podejrzani w nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie śledztwie dotyczącym korupcji przy egzaminach na prawo jazdy w katowickim WORD-zie.

 

Egzaminatorzy usłyszeli zarzuty przyjęcia jako osoby pełniące funkcję publiczną korzyści majątkowej. Za zarzucane im przestępstwa grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Jak poinformował rzecznik małopolskiej policji, w śledztwie zatrzymanych zostało już kilkanaście osób, którym postawiono zarzuty korupcyjne. Dotyczyły one m.in. płatnej protekcji, przyjmowania i udzielania korzyści majątkowych w zamian za załatwienie pozytywnego wyniku egzaminu na prawo jazdy i pomocnictwa do tego.

 

Policjanci przypominają, że każda osoba, która udzieliła korzyści majątkowej w zamian za załatwienie sprawy, może uniknąć kary, jeżeli sprawca po przyjęciu takiej korzyści przez osobę pełniącą funkcję publiczną zawiadomił o tym organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o tym się dowiedział.

 

PAP

dk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze