Amerykański wóz opancerzony uderzył w drzewo. Ranni żołnierze USA. [NAGRANIE Z WYPADKU]

Polska

- Amerykański wojskowy wóz opancerzony z niewiadomych przyczyn zjechał do rowu i uderzył w drzewo na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Brzozie Lubawskie w woj. warmińsko-mazurskim - powiedział polsatnews.pl podkom. Krzysztof Wasyńczuk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Dwóch żołnierzy trafiło do szpitala. Jeden z nich ma prawdopodobnie załamaną rękę. Jeden z kierowców nagrał wypadek.

Do zdarzenia doszło około godz. 11:30 podczas przejazdu kolumny wojskowej drogą krajową nr 15 od strony Brodnicy w kierunku Ostródy.

 

Jeden z kierowców nagrał moment, w którym amerykański wóz opancerzony zjeżdża z drogi i z impetem uderza w drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że drzewo zostało dosłownie skoszone.

 

Transporterem prosto w drzewo

 

- W miejscowości Brzozie Lubawskie z nieustalonych przyczyn wóz bojowy typu Striker zjechał na prawą stronę drogi na pobocze uderzając w drzewo - powiedział nam podkom. Krzysztof Wasyńczuk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

 

Poszkodowany został kierowca i jadący z nim żołnierz. Przyczyny wypadku ustala policja i żandarmeria wojskowa.

 

Przejazd drogą krajową nr 15 w miejscu, w którym doszło do wypadku był utrudniony, ruch odbywał się wahadłowo.

 

Oficer prasowy nowomiejskiej straży pożarnej mł. kpt. Marcin Rezmer powiedział, że w wyniku zderzenia złamało się drzewo i częściowo opiera się ona pojeździe, który określił jako "jakiś rodzaj ciężarówki". - Po zakończeniu czynności i sporządzeniu dokumentacji przez funkcjonariuszy policji udzielimy pomocy w usunięciu drzewa z pojazdu - dodał.

 

Kolejny wypadek amerykańskich wozów opancerzonych

 

W czwartek cztery amerykańskie wozy opancerzone Striker zderzyły się w czwartek w centralnej części Litwy, na drodze Preny-Kowno. W wypadku rany odniosło 13 amerykańskich żołnierzy, którzy zostali przewiezieni na obserwację do szpitala w Kownie.

 

Amerykańskie kolumny wojskowe poruszają się w ostatnich dniach po polskich drogach w związku z sojuszniczym ćwiczeniem Saber Strike, odbywającym się do 15 czerwca w państwach bałtyckich i Polsce. W ćwiczeniach bierze udział ponad 10 tys. żołnierzy z 22 państw, najliczniej są reprezentowane siły lądowe Stanów Zjednoczonych.

 

Jak informowało przed rozpoczęciem ćwiczeń Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, w sumie na naszych drogach miało się pojawić około 2 tys. amerykańskich pojazdów wojskowych. Największego ruchu spodziewano się na trasach przemarszu 2. Pułku Kawalerii Armii Stanów Zjednoczonych, który wyruszył z Vilseck w Niemczech.

 

Ruch amerykańskich wojsk przez Polskę rozpoczął się 29 maja - pojazdy wjeżdżały przez przejścia graniczne w Jędrzychowicach i Kudowie-Słonem. Potrwa do 9 czerwca, kiedy przekroczą granicę polsko-litewską w Budzisku.


polsatnews.pl, PAP

mr/hlk/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie