Znaleziono wrak samolotu, który zniknął z radarów w Kenii. W katastrofie zginęło 10 osób

Świat
Znaleziono wrak samolotu, który zniknął z radarów w Kenii. W katastrofie zginęło 10 osób
WikimediaCommons/PublicDomain

W katastrofie samolotu, który we wtorek zniknął z radarów w Kenii i którego wrak odnaleziono w czwartek rano na północ od Nairobi, zginęło 10 osób - podały kenijskie władze i linie lotniczych Fly-SAX. Katastrofy nikt nie przeżył.

Rząd Kenii potwierdza, że nikt nie przeżył wypadku małego samolotu spółki zależnej kenijskich linii lotniczych Fly540, który przewoził ośmiu pasażerów i załogę (dwie pilotki), i zniknął we wtorek w parku narodowym w południowo-zachodniej Kenii w drodze powrotnej do Nairobi - powiedział na konferencji prasowej sekretarz stanu do spraw transportu Paul Maringa.

 

- Ekipy ratunkowe przybyły na miejsce wypadku; z żalem potwierdzam, że nikt nie ocalał - dodał Maringa.

 

Nadal nie ma oficjalnych informacji na temat pasażerów ani ich narodowości, chociaż lokalne media twierdzą, że wszyscy, z wyjątkiem jednego Amerykanina, byli Kenijczykami. Według Maringi powiadomiono rodziny pasażerów i załogi, a prezydent Uhuru Kenyatta zaoferował im pomoc.

 

Samolot najprawdopodobniej uderzył w zbocze góry

 

Samolot Cessna CS208 należący do Fly-SAX, filii tanich linii lotniczych Fly540, zabierający na pokład do 12 pasażerów, leciał z miasta Kitale na międzynarodowe lotnisko Jomo Kenyatta w Nairobi, kiedy według linii lotniczych wieża kontrolna straciła z nim kontakt. Według źródeł lokalnego dziennika "Daily Nation" samolot miał lądować na innym lotnisku w Nairobi, ale z niewiadomych przyczyn został skierowany na Jomo Kenyatta, co zmusiło pilotów do wybrania trasy z niebezpiecznymi burzami.

 

Szczątki samolotu zauważono w dżungli na wysokości ponad 3600 m n.p.m. w pobliżu 400-metrowego urwiska w Górach Aberdare w środkowo-zachodniej Kenii. Poszukiwania i akcje ratowniczą utrudniały złe warunki pogodowe, m.in. gęsta mgła. Miejscowa telewizja pokazała zdjęcia, z których można wnioskować, że samolot uderzył w zbocze góry.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie