Tancerka z Polski udawała dentystkę. "Leczyła" w gabinecie kosmetycznym w Londynie

Świat
Tancerka z Polski udawała dentystkę. "Leczyła" w gabinecie kosmetycznym w Londynie
Pixabay

Anita K.-S. została skazana za podawanie się za stomatologa i prowadzenie nielegalnej praktyki w Hornchurch we wschodnim Londynie. 47-letnia Polka, która przybyła do stolicy Wielkiej Brytanii trzy miesiące wcześniej, przyjmowała klientów w jednym z salonów kosmetycznych, usługi reklamowała na Facebooku. Wpadła, gdy gabinet odwiedzili incognito funkcjonariusze z General Dentistry Council (GDC).

Dwóch byłych policjantów pracujących obecnie dla General Dentistry Council (GDC) postanowiło w październiku ubiegłego roku sprawdzić gabinet kosmetyczny po tym, jak na Facebooku odkryli, że reklamowana jest tam usługa wybielania zębów.


47-latka kazała "klientom" wypełnić i podpisać formularz medyczny, po czym zaprowadziła ich do gabinetu zabiegowego. Znajdowało się tam kompletne wyposażenie dentystyczne, w tym laser, którego używano do wybielania zębów - podaje serwis romfordrecorder.co.uk.

 

"Tak, jestem dentystą"


Na pytanie podstawionych klientów, czy jest lekarzem stomatologiem, odparła zdecydowanie i dobrą angielszczyzną: - Tak, jestem dentystą.


Do zabiegu wybielania jednak nie doszło, a Polka trafiła przed oblicze sądu. Tam tłumaczyła się, że nie zna języka angielskiego, zaprzeczała, by rozmawiała z podstawionymi klientami i kiedykolwiek świadczyła usługi wybielania zębów.


Śledczy Shereen Shah zeznał, że kobieta doskonale mówiła po angielsku. - Nie usłyszałem z jej ust słów: nie rozumiem. Na każde pytanie odpowiadała bez wahania - zeznał w sądzie.

 

"Jestem wykwalifikowaną tancerką"


W trakcie rozprawy Polka przyznała, że jest wykwalifikowaną tancerką, a w salonie kosmetycznym była jedynie odwiedzić znajomego.


Prokurator zapytał więc Polkę, dlaczego, skoro nie znała angielskiego, nie poprosiła o tłumacza, odpowiedziała: - Nie znam angielskiego prawa.


Sąd nie dał wiary w wyjaśnienia Polki, zwłaszcza, że oskarżona na pytania prokuratora "kiwała głową, zanim tłumacz je przetłumaczył".

 

"Nie wierzę w ani jedno słowo"


- Będę szczery, naprawdę nie wierzę w ani jedno słowo, jakie powiedziała oskarżona – stwierdził sędzia okręgowy Gary Lucie. Dodał, że nie może również dać wiary, iż Polka nie ma żadnego dochodu, gdy tymczasem reprezentuje ją prywatny adwokat.


We wtorek zapadł wyrok, Anita K.-S. musi zapłacić 1 320 funtów grzywny oraz koszy sądowe - w sumie 3 486 funtów.

 

Gabinet nadal oferuje wybielanie zębów. Za usługę pobiera 75 funtów.


romfordrecorder.co.uk, polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie