Najprawdopodobniej to Michał Jach zastąpi posła Piętę w komisji ds. służb specjalnych

Polska
Najprawdopodobniej to Michał Jach zastąpi posła Piętę w komisji ds. służb specjalnych
pis.stargard.pl

- Najprawdopodobniej poseł Michał Jach zastąpi posła Stanisława Piętę w sejmowej komisji ds. służb specjalnych - poinformowała w środę na briefingu w Sejmie rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

W poniedziałek poseł Pięta został zawieszony w prawach członka PiS; decyzję w tej sprawie podjął szef partii Jarosław Kaczyński. W konsekwencji Pięta zawieszony też został w prawach członka klubu PiS i zostanie wycofany z prac komisji śledczej ds. Amber Gold i sejmowej speckomisji. 

 

We wtorek rzeczniczka PiS poinformowała we wtorek PAP, w komisji śledczej ds. Amber Gold posła Piętę zastąpić ma Bartosz Kownacki, poseł PiS i b. wiceminister obrony narodowej. Z kolei w środę Mazurek powiedziała dziennikarzom, że w speckomisji zamiast posła Pięty miałby zasiąść poseł Jach, który m.in. jest szefem sejmowej komisji obrony.

 

Głosowanie na posiedzeniu Sejmu ws. zmian w składach osobowych komisji sejmowych zaplanowane jest na środę wieczorem.

 

Więcej o sprawie Stanisława Pięty w poniższym materiale wideo.

 

 

Miał obiecywać kochance m.in. pracę w Orlenie

 

Decyzje dotyczące Stanisława Pięty podjęte zostały przez władze PiS po tym, gdy dziennik "Fakt" napisał, że poseł miał romans i według gazety obiecywał swojej kochance m.in. załatwienie pracy w PKN Orlen. Według "Faktu" Pięta miał poznać tę kobietę podczas 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia 2017 roku. Dziennik informował, że kobieta na potwierdzenie swoich relacji z Piętą przekazała swoją korespondencję z komunikatorów internetowych.

 

Poseł Pięta odnosząc się do tych doniesień, stwierdził, że jest to atak na niego. W rozmowach z mediami zapewniał m.in., że "nie załatwiał" opisywanej w publikacjach pani pracy w PKN Orlen, a relacje z nią nie wychodziły poza "kwestie służbowo-organizacyjno-polityczne".

 

Rzecznik dyscyplinarny PiS Karol Karski w rozmowie z PAP poinformował, że wszczął w poniedziałek postępowanie dyscyplinarne i obecnie gromadzone są materiały w sprawie posła Pięty. Zaznaczył, że na razie trudno powiedzieć jak to postępowanie się zakończy.

 

PAP

zdr/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie