Zaparkował na torach tramwajowych. Przewoźnik zamówił pasażerom taksówki, kosztami obciążył kierowcę

Świat
Zaparkował na torach tramwajowych. Przewoźnik zamówił pasażerom taksówki, kosztami obciążył kierowcę
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Wikimedia.org/Sebastian Kasten (Melkom)

1000 euro kary orzekł sąd grodzki we Frankfurcie nad Menem w Niemczech, do którego odwołał się kierowca ukarany za zaparkowanie samochodu na torach tramwajowych. Miejskie przedsiębiorstwo komunikacyjne zażądało takich pieniędzy argumentując, że musiało zamówić dla pasażerów taksówki.

Mieszkaniec Frankfurtu zaparkował samochód na torach tramwajowych i zostawił pojazd na ponad godzinę. Przedsiębiorstwo komunikacyjne do czasu odholowania auta musiało zapewnić pasażerom transport zastępczy.


Zdecydowano się na zamówienie taksówek wszystkim pasażerom jadącym tramwajami. Firma podkreślała, że nie miała możliwości w tak krótkim czasie zapewnić innego transportu zastępczego. Później władze spółki wystawiły kierowcy rachunek. Ten nie chciał się pogodzić ze zbyt wysoką - jego zdaniem - karą i odwołał się do sądu.


Sąd grodzki nie podzielił jego obiekcji, a wręcz podkreślił, że przedsiębiorstwo komunikacyjne było zobowiązane na mocy ustawy o przewozie osób do zapewnienia pasażerom transportu zastępczego. Uznał również, że przewoźnik miał prawo skorzystać z taksówek, a wina kierowcy nie pozostawiała wątpliwości, więc wysokość kary była zdaniem sądu uzasadniona.

 

infranken.de

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie