Zachodniopomorskie: kilkanaście osób w szpitalach. Najprawdopodobniej zatruły się dopalaczami

Polska
Zachodniopomorskie: kilkanaście osób w szpitalach. Najprawdopodobniej zatruły się dopalaczami
Polsat News

Dwanaście osób z Trzebiatowa (Zachodniopomorskie) przewieziono do szpitali z objawami zatrucia środkami psychoaktywnymi. Stan niektórych jest ciężki. Sprawą zajmuje się prokuratura. Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o rozprowadzanie środków.

Dwanaście osób z Trzebiatowa trafiło do szpitali w Gryficach, Kołobrzegu i Szczecinie z objawami zatrucia środkami psychoaktywnymi. Część z nich ratownicy zabrali w nocy z poniedziałku na wtorek, a część przetransportowano do szpitali we wtorek.

 

To osoby w wieku od 14 do 30 lat. Niektóre były w stanie ciężkim - poinformowała Maria Flisznik z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

 

Siedem osób przebywa w szpitalu w Gryficach. Jak poinformował rzecznik tego szpitala Łukasz Szyntor, sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

 

Jedna z kobiet, dwudziestokilkulatka w ciężkim stanie, została przetransportowana do szpitala w Szczecinie.

 

Zatrzymano w tej sprawie jedną osobę. - Zatrzymany mężczyzna jest podejrzany o sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez wprowadzenie do obrotu szkodliwych dla zdrowia substancji - powiedziała Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Grozi mu do 8 lat więzienia.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie