Podpalenie możliwą przyczyną pożaru składowiska opon w Trzebini

Polska
Podpalenie możliwą przyczyną pożaru składowiska opon w Trzebini
Polsat News

- Nie jest wykluczone, że do pożaru składowiska opon i odpadów gumowych w Trzebini (Małopolskie) doszło w wyniku celowego działania - wynika z komunikatu, który we wtorek przysłał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko.

Pożar składowiska opon w Trzebini wybuchł w nocy z 26 na 27 maja. Jego opanowanie zajęło kilkanaście godzin, w akcji uczestniczyło 239 strażaków. By zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia, do zrzutów wody na pobliski las wykorzystano dwa samoloty. Później do gaszenia wykorzystywano m.in. wodę z pobliskiego zbiornika Chechło. Akcja była trudna ze względu na bardzo duże zadymienie.

 

Po zakończeniu akcji gaśniczej policja i biegły sądowy do spraw pożarnictwa dokonali oględzin miejsca zdarzenia i zabezpieczyli materiał do badań.

 

Drugi pożar w tym miejscu

 

- Na podstawie tych oględzin oraz zabezpieczonych śladów będzie wydana opinia, ustalająca przyczynę powstania pożaru. Dotychczas nie wykluczono zapoczątkowania pożaru w wyniku celowego działania osób (podpalenia - red.) - poinformował we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

 

Postępowanie w sprawie pożaru w Trzebini prowadzi Prokuratura Rejonowa w Chrzanowie. To już drugi pożar w tym miejscu. W maju 2015 r. strawił halę z odpadami. Mieszkańcy od lat zabiegają o likwidację składowiska.

 

Po pożarze Hnatko informował, że postępowanie przygotowawcze, prowadzone przez chrzanowską prokuraturę, dotyczy spowodowania pożaru, który zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach.

 

PAP

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze