Komisja ustawodawcza za uchwałą PiS ws. powołania komisji śledczej ds. VAT

Polska
Komisja ustawodawcza za uchwałą PiS ws. powołania komisji śledczej ds. VAT
PAP/Tomasz Gzell

Sejmowa komisja ustawodawcza opowiedziała się we wtorek za przyjęciem, z poprawkami, uchwały PiS ws. powołania komisji śledczej ds. VAT. Jednocześnie komisja ta negatywnie zaopiniowała projekt uchwały dotyczącej powołania takiej komisji przygotowany przez posłów Kukiz'15.

Za odrzuceniem projektu Kukiz'15 opowiedziało się 10 posłów, przeciw zagłosowało 9, a jedna osoba wstrzymała się od głosu.

 

Jednocześnie komisja w głosowaniu opowiedziała się za przyjęciem projektu uchwały przygotowanego przez PiS. Za głosowało 16 posłów, nikt nie był przeciw, a 7 posłów wstrzymało się od głosu. Do projektu tego wprowadzono poprawki sugerowane przez Biuro Legislacyjne, uwzględniające także uwagi zgłoszone przez Biuro Analiz Sejmowych.

 

Debatę nad projektami na posiedzeniu plenarnym Sejmu przeprowadzono 9 maja br., po czym oba dokumenty skierowano do komisji ustawodawczej.

 

Badanie legalności działań Skarbu Państwa

 

Wniosek PiS dotyczy "powołania Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań oraz występowania zaniedbań i zaniechań organów i instytucji publicznych w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego".

 

Do zakresu działania Komisji należałoby zbadanie i ocena prawidłowości, i legalności działań oraz zaniedbań i zaniechań Skarbu Państwa związanych z VAT i podatku akcyzowego w okresie od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r.

 

Posłowie Kukiz'15 proponują powołanie "Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych podejmowanych celem zapobieżenia zaniżonym wpływom do budżetu państwa z podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego od 2007 r.".

 

PAP

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze