Sasin: powstawanie CPK nie wyklucza lokalnej funkcji Okęcia, obaj z Patrykiem Jakim mówimy to samo

Polska
Sasin: powstawanie CPK nie wyklucza lokalnej funkcji Okęcia, obaj z Patrykiem Jakim mówimy to samo
Polsat News

"Wygaszenie Okęcia dotyczy jego dotychczasowej formuły jako największego lotniska, powstanie Centralnego Portu Komunikacyjnego nie wyklucza funkcji lokalnej Okęcia" - podkreślił w poniedziałek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. "Obaj z Patrykiem Jakim mówimy to samo" - dodał.

"Do wszystkich, którzy próbują skonfrontować mnie z @PatrykJaki: Wygaszenie Okęcia dotyczy jego dotychczasowej formuły jako największego lotniska, bo tę funkcję przejmie CPK. Powstawanie CPK nie wyklucza jednak funkcji lokalnej Okęcia! Obaj z @PatrykJaki mówimy to samo" - napisał Sasin w poniedziałek po południu na Twitterze.

 

 

Wcześniej w poniedziałek o sprawę lotniska na Okęciu Sasin pytany był w radiu TOK FM. Na uwagę, że jest jakiś dwugłos, bo kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki mówi, że Okęcie będzie działało dalej, a wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild, że nie będzie działało i zapytany, czy Jaki się pomylił, Sasin odpowiedział: "Lotnisko na Okęciu ma zostać wygaszone po tym jak ten port zacznie funkcjonować".

 

Dopytywany, czy w takim razie Jaki nie wie co się dzieje w Warszawie, Sasin powiedział, że rozumie, iż "Patryk Jaki jako osoba, która pretenduje do zostania prezydentem Warszawy ma swoją wizję i chciałby żeby to lotnisko funkcjonowało". Sasin dodał, że "to też ma swoje dwie strony", a on jako były wojewoda mazowiecki wie, "jakim problemem dla okolicznych mieszkańców jest to lotnisko".

 

"Lotnisko w centrum miasta, to nie jest dobry pomysł"

 

- Hałas, który to lotnisko generuje uniemożliwia rozwój okolicznych dzielnic. Uniemożliwia budowę budynków użyteczności publicznej, szkół, przedszkoli szpitali. To jest wielkie utrudnienie dla mieszkańców Ursusa czy Włoch - powiedział Sasin. Dodał, że "lotnisko w centrum miasta, to nie jest dobry pomysł; we wszystkich dużych miastach na świecie od tego się odchodzi - buduje się lotniska, ale niedaleko aglomeracji".

 

W ubiegłą sobotę prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Nowe lotnisko ma powstać między Łodzią a Warszawą i ma być jednym z największych przesiadkowych portów lotniczych w Europie.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie