Brawurowa ucieczka zakończona w rowie melioracyjnym

Polska
Brawurowa ucieczka zakończona w rowie melioracyjnym
Policja.pl

Policjanci z Oświęcimia ścigali kierowcę bmw, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Podczas ucieczki młody kierowca stracił panowanie nad samochodem i wpadł do rowu wypełnionego wodą. Mężczyzna uciekał, bo nie miał dowodu rejestracyjnego.

Policjanci z oświęcimskiej drogówki chcieli w niedzielę zatrzymać do kontroli jadący z nadmierną prędkością samochód marki bmw.

 

Kierowca nie miał jednak zamiaru zatrzymywać się, więc funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg.

 

Podczas ucieczki kierowca bmw wielokrotnie złamał przepisy ruchu drogowego. W końcu, chcąc zgubić ścigający go radiowóz, wjechał w boczną uliczkę.

 

Stracił panowanie nad samochodem i wpadł do rowu

 

W pewnym momencie stracił panowanie nad samochodem i wpadł do rowu melioracyjnego. Auto zaczęło szybko wypełniać się wodą, więc policjanci ruszyli na pomoc uwięzionym w środku osobom.

 

Oprócz 21-letniego kierowcy w aucie były cztery inne osoby w wieku 14-18 lat. 

 

 

Żadna z podróżujących bmw osób nie doznała obrażeń. Na miejsce zostali wezwani strażacy, którzy wydostali auto z wody.

 

 

Kierujący pojazdem został zatrzymany i przewieziony na komisariat. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości nie wykazało alkoholu w jego organizmie.

 

Jak się okazało, powód jego ucieczki był bardzo prozaiczny. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo nie miał dowodu rejestracyjnego od samochodu.

 

Teraz stracił również prawo jazdy, które miał od niespełna trzech miesięcy. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

polsatnews.pl

dk/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie