Autokar z przedszkolakami uderzył w ciężarówkę na A4 pod Wrocławiem. Ranne są dwie osoby dorosłe

Polska
Autokar z przedszkolakami uderzył w ciężarówkę na A4 pod Wrocławiem. Ranne są dwie osoby dorosłe
Polsat News/Zdj. ilustracyjne

Na autostradzie A4 w pobliżu punktu poboru opłat Karwiany autobus przewożący 27 dzieci uderzył w tył hamującego samochodu ciężarowego. Dwie osoby podróżujące autokarem zostały ranne, jedną z nich - opiekunkę - w ciężkim stanie przetransportowano śmigłowcem do szpitala. Troje dzieci zabrano na obserwację.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godz. 9, na pasie w kierunku Legnicy - między węzłami Wrocław Wschód i Bielany Wrocławskie.


- Kierowca ciężarówki zwolnił z uwagi na prowadzone w tym miejscu prace remontowe. Niestety, kierowca autobusu prawdopodobnie nie zachował odpowiedniej odległości i uderzył w tył ciężarówki - powiedział polsatnews.pl rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu asp. szt. Łukasz Dutkowiak.


- Autokarem podróżowało 27 dzieci w wieku przedszkolnym i kilkunastu dorosłych - dodał Dutkowiak. Jechali z Grodkowa (Opolskie) do wioski indiańskiej.


Kierowca autobusu ma obrażenia nóg, a jedna z opiekunek, którą siła uderzania wyrzuciła z autobusu, jest w ciężkim stanie. Po nią przyleciał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.


- Godzinę po zdarzeniu na obserwację do szpitala zawieziono troje dzieci - poinformował rzecznik Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.


Przez około dwie godziny po wypadku oba pasy autostrady w kierunku Legnicy było zablokowane.

 

polsatnews.pl

pez/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie