Warszawa: wrzuciła do kosza na śmieci kosztowności warte ponad 200 tys. zł. Padła ofiarą oszustów

Polska
Warszawa: wrzuciła do kosza na śmieci kosztowności warte ponad 200 tys. zł. Padła ofiarą oszustów
srodmiescie.policja.waw.pl

Mieszkanka Łomianek (woj. mazowieckie) namówiona przez fałszywego policjanta wrzuciła do kosza na śmieci pieniądze i biżuterię o łącznej wartości ponad 200 000 złotych. Kamera monitoringu zarejestrowała wizerunek osób mogących mieć związek z oszustwem. Policja prosi o kontakt osoby, które rozpoznają widocznych na zdjęciach kobietę i mężczyznę.

Do oszustwa metodą "na policjanta" doszło w kwietniu przy Alejach Jerozolimskich 50 nieopodal wejścia do dworca kolejowego Śródmieście w stolicy.

 

Zmanipulowana przez mężczyznę podającego się w rozmowie telefonicznej za policjanta mieszkanka Łomianek pojechała do Warszawy i zgodnie z poleceniem w umówionym miejscu wrzuciła do kosza na śmieci pieniądze i biżuterię o łącznej wartości ponad 200 000 złotych.

 

Miało to rzekomo zapobiec stracie przez nią pieniędzy i kosztowności, a zarazem pomóc w zatrzymaniu przestępców.

 

Jeden z podejrzanych zatrzymany

 

Policjanci na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymali jednego z podejrzanych, który podjął paczkę. Kamera monitoringu zarejestrowała wizerunek pozostałych dwóch osób mogących mieć związek z tym przestępstwem.

 

srodmiescie.policja.waw.pl

 

Każdy, kto rozpoznaje widocznych na zdjęciach kobietę i mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.

 

srodmiescie.policja.waw.pl

 

 

Informacje można przekazać dzwoniąc na numer 22 60 360 06 albo w formie elektronicznej pisząc na adres: krp1warszawa@policja.waw.pl.

 

polsatnews.pl

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie