Procesował się z ojcem o wyższe kieszonkowe. "Syn ma obowiązek zakasać rękawy"

Świat
Procesował się z ojcem o wyższe kieszonkowe. "Syn ma obowiązek zakasać rękawy"
Pixabay/moritz320

29-latek ma obowiązek zakasać rąkawy i wziąć się do pracy, a nie obciążać rodziców - tak adwokat przedsiębiorcy z Wenecji skomentował wyrok sądu, który oddalił wniosek jego syna żądającego 900 euro kieszonkowego miesięcznie.

Włoski dziennik "Il Messaggero", który informuje o tej sprawie, wyjaśnia, że sądowy spór syna z ojcem rozpoczął się 4 lata temu. 25-letni wtedy mężczyzna postanowił na drodze sądowej wystąpić do swego majętnego ojca z żądaniem 230 tysięcy euro na studia, w tym także podyplomowe.

 

Ojciec odmówił wyłożenia tej sumy, ale sąd nakazał mu wypłacanie synowi kwoty 300 euro miesięcznie.

 

Chciał trzy razy więcej

 

Syn jednak nie zaakceptował wysokości kieszonkowego i ponownie wystąpił do sądu; tym razem żądając jego trzykrotnego podniesienia do 900 euro.

 

Sąd w Padwie, gdzie toczyła się ta sprawa, nie tylko odrzucił ten wniosek, ale także uchylił poprzedni wyrok z 2014 roku, nakładający obowiązek wypłaty 300 euro kieszonkowego. To zaś oznacza, że syn przegrał wszystko.

 

Musi wziąć się do pracy

 

Satysfakcję wyraził cytowany przez dziennik adwokat pozwanego rodzica Stefano Marrone.

 

- Po czterech latach wymiar sprawiedliwości uznał święte prawo ojca do tego, by mógł zobaczyć, że jego syn sam się utrzymuje. 29-letni syn ma obowiązek zakasać rękawy i wziąć się do pracy nie obciążając dalej rodziców - stwierdził mecenas Marrone.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie