Pożar składowiska na Podlasiu. Na miejscu 28 zastępów straży pożarnej

Polska
Pożar składowiska na Podlasiu. Na miejscu 28 zastępów straży pożarnej
Polsat News
Zdjęcie ilustracyjne

28 zastępów straży pożarnej bierze udział w gaszeniu pożaru hałdy śmieci na składowisku w Studziankach koło Wasilkowa (Podlaskie). Strażacy informują, że gaszenie może potrwać nawet kilkanaście godzin.

Pożar na składowisku wybuchł w niedzielę wieczorem  ok. godz. 20. Jak przekazał rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Białymstoku st. bryg. Paweł Ostrowski, zgłoszenie o pożarze wpłynęło od pracownika sortowni śmieci w Studziankach.

 

Ostrowski poinformował, że pali się hałda śmieci o wymiarach 30 na 80 metrów i wysokości na kilkanaście metrów. Dodał, że odpady są "zbite".

 

Jak dowiedział się Polsat News, na miejscu pracuje 28 zastępów straży pożarnej.

 

Nawet kilkanaście godzin

 

W ocenie strażaków akcja gaszenia będzie długotrwała i może potrwać nawet kilkanaście godzin. Na miejsce wezwano inspektorów ochrony środowiska.

 

Dowodzący akcją na miejscu, zastępca komendanta miejskiego, bryg. Kazimierz Kulesza przekazał, że nie ma ewakuacji okolicznych mieszkańców, ale pożar wybuchł blisko lasu. Dodał, że strażacy robią wszystko, aby nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia w kierunku drzew. 

 

Według informacji przekazanych przez Wojewódzkie Stanowisko Koordynacji Ratownictwa straży pożarnej w Białymstoku, woda na miejsce pożaru dowożona jest cysternami, ponieważ ogień wybuchł w pobliżu ujęcia wody, z którego strażacy wcześniej ją pobierali. Nie ma informacji o przyczynach pożaru składowiska.

 

 

Ostatni raz sortownia śmieci w Studziankach paliła się w listopadzie ub. roku. Paliła się hałda śmieci o wymiarach 130 na 60 metrów, a jej gaszenie trwało wtedy blisko 60 godzin. Spaliło się ponad 3,3 tys. metrów sześciennych odpadów. W poprzednich latach również dochodziło do pożarów na składowisku w Studziankach. Największy miał miejsce w 2012 r. Gaszenie trwało wtedy 8 dni. Prokuratura umorzyła wówczas śledztwo, choć biegli uznali, że przyczyną pożaru było umyślne podpalenie. Sprawców nie udało się jednak ustalić.

 

Remiza.pl, polsatnews.pl, PAP, Polsat News

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie