Koniec "Pride of Poland". Aukcja w Janowie Podlaskim ma zmienić nazwę i formułę

Polska
Koniec "Pride of Poland". Aukcja w Janowie Podlaskim ma zmienić nazwę i formułę
zdj. archiwalne/Polsat News

Już nie "Pride of Poland", ale "Janów Podlaski Auction & Summer Arabian Horse Sale" - tak ma się nazywać letnia aukcja koni arabskich w Janowie Podlaskim. Według informacji radia RMF FM ma się zmienić także formuła imprezy.

Konie z prywatnych stadnin mają być teraz wystawiane podczas tzw. Summer Sale, a nie na głównej aukcji imprezy. Zmiany mają dotyczyć tez widzów.

 

"W dwudniowej imprezie będą mogli wziąć udział tylko goście VIP, którzy dostaną zaproszenie od organizatorów i osoby, które wpłaciły wadium, by wziąć udział w aukcji. Publiczność, która do tej pory mogła obserwować sprzedaż koni i podziwiać sławnych i bogatych gości z całego świata, w Janowie pojawi się tylko 12 sierpnia, podczas dnia otwartego" - pisze RMF FM.

 

 

Pride of Poland to prestiżowa aukcja koni arabskich, która odbywa się od 1970 roku. Przyjeżdżają na nią miłośnicy koni z całego świata.

 

W marcu został odwołany prezes stadniny w Janowie - Sławomir Pietrzak, który od dwóch lat kierował placówką oraz cały zarząd stadniny. Powodem miała być niezgoda prezesa na przeniesienie aukcji Pride of Poland do Warszawy.

 

Specjalny pokaz koni arabskich w stolicy ma odbyć się pod nazwą "Polski Narodowy Pokaz Koni Arabskich" - informuje RMF FM. Na razie ma to być jednorazowy pokaz z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. 

 

RMF FM, polsatnews.pl

mta/prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie