Dziś Dzień Dziecka. Życzenia od prezydenta, premiera i ministrów

Polska
Dziś Dzień Dziecka. Życzenia od prezydenta, premiera i ministrów
Polsat News

Jak najwięcej uśmiechu na co dzień, serc wypełnionych miłością i radosnych przeżyć, które pozostaną w was na zawsze - tymi słowami premier Mateusz Morawiecki za pośrednictwem mediów społecznościowych złożył życzenia z okazji Dnia Dziecka. Życzenia złożyli także członkowie rządu - minister Elżbieta Rafalska i minister Anna Zalewska.

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat dookoła! Wszystkim najmłodszym i trochę starszym dzieciom życzę jak najwięcej uśmiechu na co dzień, serc wypełnionych miłością i radosnych przeżyć, które pozostaną w Was na zawsze!" - napisał na Twitterze szef rządu.

 

 

Zaprosił jednocześnie do udziału 3 czerwca w dniu dziecka organizowanym w KPRM. "Warto!" - podkreślił

 

"Licznych powodów do dumy"

 

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska przekazała dzieciom życzenia w formie grafiki na Twitterze.

 

 

"Drogie dzieci, w tym szczególnym dniu życzę Wam radosnych chwil spędzonych z najbliższymi. Rodzicom i opiekunom składam życzenia satysfakcji i licznych powodów do dumy ze swoich pociech. Radosnego Dnia Dziecka! Z serdecznymi pozdrowieniami Anna Zalewska minister edukacji narodowej" - napisała minister.

 

Życzenia od minister Rafalskiej


"Życzę dzieciom, żeby im niczego nie brakowało, aby rosły w bezpiecznych warunkach, dobrobytu, przy kochających rodzicach. Dla dzieci na samym początku dorastania ważna jest miłość rodziców i bezpieczeństwo, jakie daje im rodzina" - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

 

Na Twitterze dołączyła do życzeń zdjęcie z dzieciństwa.

 

 

Jak podkreśliła minister Rafalska, chciałaby, aby w Polsce rodziło się więcej dzieci. - Każde z nich witane jest przez nas bardzo radośnie. Wierzmy, że w tym roku urodzi się ponad 400 tys. dzieci - dodała.

 

Życzenia najmłodszym rodakom z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka złożyła również para prezydencka.

 

 

Święto od 1952 r.

 

Międzynarodowy Dzień Dziecka w Polsce obchodzony jest od 1952 r. Jego inicjatorem była organizacja The International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata.

 

Nie we wszystkich krajach święto jest obchodzone tego samego dnia; ONZ obchodzi swój Dzień Dziecka 20 listopada - w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka (1959 r.) oraz Konwencji o Prawach Dziecka (1989 r.).

 

PAP

mta/bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie