Brutalne aresztowanie na plaży. Policjanci rzucają na ziemię i biją młodą kobietę

Świat
Brutalne aresztowanie na plaży. Policjanci rzucają na ziemię i biją młodą kobietę
Twitter/Lexy

Opinię publiczną w Stanach Zjednoczonych poruszyło w ostatnich dniach nagranie z plaży, na którym widać interwencję policjantów wobec kobiety, która miała nielegalnie pić alkohol. Akcja funkcjonariuszy była wyjątkowo brutalna, a nagranie z całego zdarzenia trafiło do sieci.

Do zdarzenia doszło na jednej z plaż w stanie New Jersey w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Policjanci patrolujący teren w pewnym momencie zauważyli młodą kobietę popijającą drinki.

 

W Stanach Zjednoczonych picie alkoholu jest legalne dopiero po ukończeniu 21. roku życia. Po sprawdzeniu okazało się, że plażowiczka nie spełniała tego wymogu – kobieta miała 20 lat. Policjanci postanowili więc ją aresztować.

 

Szarpanie i bicie po głowie

 

Według świadków zdarzenia, przedstawiciele prawa zareagowali zbyt gwałtownie szarpiąc i rzucając na ziemię dziewczynę, która wcześniej odmówiła im podania swojego nazwiska.

 

Na filmie opublikowanym w internecie przez jednego ze świadków, widać policjanta, który próbując obezwładnić wyrywającą się stróżom prawa kobietę, uderza ją kilkukrotnie pięścią w głowę.

 

 

Sprawa wywołała za oceanem spore poruszenie. Wielu Amerykanów uważa, że policja nie miała prawa zareagować tak brutalnie.

 

Policja wszczęła wewnętrzne postępowanie wyjaśniające tę sprawę. Przedstawiła również swoje nagranie z kamery umieszczonej na mundurze jednego z interweniujących funkcjonariuszy.

 

 

Na policyjnym filmie widać i słychać, że sytuacja była bardzo dynamiczna, a kobieta nie chciała współpracować z policjantami - wyzywała ich i próbowała się wyrywać.

 

W końcu dwudziestolatka trafiła do aresztu i została oskarżona o nielegalne picie alkoholu, a także o napaść na funkcjonariuszy.

 

polsatnews.pl, CNN

dk/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze