Śląsk: auto wjechało w grupę rowerzystów, dwóch z nich nie żyje

Polska

Dwóch rowerzystów zginęło po potrąceniu przez samochód minionej nocy w pobliżu miejscowości Lekartów w powiecie raciborskim, dwaj inni - jadący w tej samej grupie - trafili do szpitala. O wypadku poinformowały w czwartek służby kryzysowe wojewody śląskiego i policja.

Rzecznik policji w Raciborzu komisarz Mirosław Szymański powiedział, że do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 916 między Raciborzem a Samborowicami. Śmiertelne ofiary potrącenia to mężczyźni w wieku 44 lat.

 

raciborz.slaska.policja.gov.pl

 

 

- 31-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, kierujący samochodem renault jechał z Samborowic w stronę Raciborza. Na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionej przyczyny uderzył w czterech rowerzystów jadących w tym samym kierunku - powiedział kom. Szymański.

 

raciborz.slaska.policja.gov.pl

 

 

Kierowca był trzeźwy

 

W wyniku odniesionych obrażeń dwóch rowerzystów poniosło śmierć na miejscu. Do szpitala zabrani zostali pozostali dwaj mężczyźni w wieku 36 i 44 lat, gdzie po przebadaniu przez lekarza zostali zwolnieni do domu.

 

 

Kierowca samochodu był trzeźwy. Została mu pobrana krew, która zostanie zbadana pod kątem obecności narkotyków. Policjanci, którzy ustalają przyczyny wypadku, po raz apelują do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie nocą.

 

PAP

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie