Zwłoki radnego znaleziono w lesie. "Miał wiedzę na temat afery korupcyjnej"

Polska
Zwłoki radnego znaleziono w lesie. "Miał wiedzę na temat afery korupcyjnej"
Facebook/Młodzież Wszechpolska Okręg Podkarpacki

Przyczyna śmierci radnego Pawła Chruszcza nie jest znana; dopiero sekcja zwłok i dodatkowe badania pozwolą ją ustalić - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy Lidia Tkaczyszyn. Ciało radnego Chruszcza znaleziono w czwartek po południu powieszone w lesie.

Rzecznik głogowskiej policji Bogdan Kaleta poinformował, że zgłoszenie o zaginięciu radnego wpłynęło w środę po godz. 22.

 

- W efekcie poszukiwań w czwartek po godz. 13. na terenie gminy Pęcław odnaleziono ciało mężczyzny. Było powieszone. Na miejscu czynności wykonywali policjanci i prokurator - powiedział Kaleta.

 

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy powiedziała, że w piątek wykonana zostanie sekcja zwłok i dodatkowe badania.

 

- Przyczyna śmierci radnego Pawła Chruszcza nie jest znana. Dopiero sekcja zwłok i dodatkowe badania pozwolą ją ustalić - powiedziała Tkaczyszyn.

 

Brat posła Wolnych i Solidarnych 

 

Dodała, że prokuratorzy sprawdzą też wszystkie pojawiające się w mediach wątki na temat przyczyn śmierci. Jednym z takich wątków jest podana przez portal Fakt24.pl informacja, że w środę w dniu zaginięcia radny Chruszcz miał jechać na spotkanie z agentem CBA, ponieważ miał do przekazania wiedzę na temat afery korupcyjnej.

 

- Te wszystkie okoliczności i informacje będą szczegółowo wyjaśniane i weryfikowane - powiedziała prokurator Tkaczyszyn.

 

Paweł Chruszcz miał 42 lata, pozostawił żonę i dwoje dzieci. Był członkiem Młodzieży Wszechpolskiej i działaczem Stowarzyszenia Endecja; bratem posła Sylwestra Chruszcza (WiS).

 

PAP

zdr/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie