Zachodniopomorskie: asfalt stopił się i przyklejał do kół. Droga była remontowana rok temu

Polska

Wysokie temperatury dają się we znaki kierowcom. Miejscami asfalt topi się, utrudniając jazdę. Tak było m.in. w miejscowości Trzcinna koło Myśliborza (woj. zachodniopomorskie) na Drodze Krajowej nr 119. Masa bitumiczna zaczęła się przyklejać do kół przejeżdżających pojazdów.

We wtorek kierowcy opisywali na portalach społecznościowych, że do ich opon przyklejał się asfalt. Nie mogli go ani zerwać, ani zeskrobać. Opony nadawały się do wyrzucenia.

 

W słońcu nawet 50 st. Celsjusza

 

W niektórych rejonach w województwie zachodniopomorskim od kilku dni utrzymują się bardzo wysokie temperatury. W słońcu termometry pokazują nawet 50 stopni Celsjusza - poinformowała reporterka Polsat News Anna Nosalska.

 

Zaniepokojeni kierowcy zawiadomili myśliborską policję, która z kolei przekazała informację zarządcy drogi. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich zwrócił się do wykonawcy. Droga zaledwie rok temu była remontowana i wciąż obowiązuje gwarancja.

 

Wykonawca jeszcze we wtorek przyjechał na miejsce i potwierdził, że asfalt nie powinien rozmiękać. Drogowcy przeprowadzili prace, które miały utwardzić asfalt - m.in. dwa razy wysypali kruszywo, które miało wzmocnić powierzchnię jezdni.

 

Kierowcy mogą domagać się odszkodowania

 

W środę przed południem asfalt ponownie zaczął się topić. - Nie jest tak utwardzony, jak miało to miejsce rano – powiedziała reporterka Polsat News.

 

Kierowcy mogą zgłaszać szkody przez stronę internetową Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Wszyscy, którzy czują się poszkodowani, mogą domagać się odszkodowania od wykonawcy remontu.  

 

Polsat News

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie