Przemierzą Polskę na rowerach w intencji nienarodzonych

Polska
Przemierzą Polskę na rowerach w intencji nienarodzonych
Pixabay/ElisaRiva

W sierpniu ruszy 9. edycja "Rajdu dla życia" - rowerowej pielgrzymki promującej obronę życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci - poinformował w środę Adam Sołtys z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Jak poinformował Sołtys podczas konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie, "Rajd dla Życia" ma za zadanie obronę dzieci nienarodzonych zagrożonych aborcją i promocję postawy pro-life.

 

Jego uczestnicy będą modlić się i ofiarowywać trudy podróży w tej intencji, a także rozdawać darmowe materiały pro-life napotkanym osobom. - Będziemy jednocześnie promować "Duchową Adopcję Dziecka Poczętego", która polega na podjęciu codziennej modlitwy dziesiątką różańca, w intencji zagrożonego aborcją dziecka, przez dziewięć miesięcy - wyjaśnił Sołtys.

 

Dodał, że inspiracją dla organizatorów stali się patronowie KSM: bł. Karolina Kózkówna i św. Stanisław Kostka - dlatego trasa tegorocznego rajdu przebiegnie "od Karoliny do Stanisława" - uczestnicy wyruszą 10 sierpnia z Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie, by 18 sierpnia dotrzeć do Sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie. Trasa przebiegać będzie przez teren 9 diecezji, m.in. przez Kraków, Jasną Górę, Katowice, Radom, Górę Kalwarię i Siedlce.

 

9. edycja będzie miała formę sztafety - każdego dnia na trasę wyjadą rowerzyści z innej diecezji. Jak poinformowali organizatorzy, poszczególne odcinki będą miały od 60 do 100 km.

 

Chętni do wzięcia udziału w rajdzie mogą się zapisać poprzez stronę internetową www.ksm.org.pl

 

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zostało reaktywowane w 1990 roku przez Konferencję Episkopatu Polski. Obecnie skupia ok. 30 tys. członków i działa w 38 polskich diecezjach.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie