Komisja Duszpasterstwa KEP: w Dzień Dziecka przeprośmy Boga za grzech aborcji

Polska
Komisja Duszpasterstwa KEP: w Dzień Dziecka przeprośmy Boga za grzech aborcji
Facebook/Fundacja Życie i Rodzina

Do odmówienia w parafiach specjalnie przygotowanej modlitwy przebłagalnej za grzech aborcji w czasie pierwszopiątkowych nabożeństw w Dniu Dziecka zachęciły w środę Fundacja Życie i Rodzina oraz Komisja Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski.

Jak poinformowało na swojej stornie internetowej Biuro Prasowe Diecezji Warszawsko-Praskiej, wsparcia inicjatywie udzielił ordynariusz diecezji bp Romuald Kamiński.

 

"Modlitwa obejmuje również te dzieci, którym nie dano się narodzić"

 

W nagraniu opublikowanym na stronie Diecezji Warszawsko-Praskiej dziekan Wydziału Teologicznego UKSW ks. prof. Piotr Tomasik zaznaczył, że inicjatywa modlitewna związana jest z obywatelskim projektem "Zatrzymaj Aborcję!", który znosi możliwość przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu.

 

 

- Ta inicjatywa związana jest także z dniem 1 czerwca, z Dniem Dziecka. Jest to dzień, w którym dzieciom daje się prezenty, ale również dzień, w którym powinniśmy za dzieci się modlić. Modlitwa obejmuje również te dzieci, którym nie dano się narodzić, które skazano na śmierć z tego powodu, że mogą narodzić się z jakąś wadą - wyjaśnił ks. prof. Tomasik.

 

"Naród, który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości"

 

Dodał, że 1 czerwca przypada pierwszy piątek miesiąca - dzień, w którym we wszystkich parafiach odbywają się tzw. nabożeństwa pierwszopiątkowe, będące okazją do przepraszania Boga za grzechy.

 

- W tym roku chcemy poświęcić pierwszy piątek przebłaganiu za grzech aborcji, za decyzje matek, które nie chciały urodzić swoich dzieci, za decyzje lekarzy, którzy zgodzili się zabić, za tych wszystkich, którzy zmuszali albo namawiali matkę do zbrodni aborcji (...). Jest to również modlitwa za nas samych - może za mało o tym mówimy, za mało uświadamiamy, za mało podtrzymujemy matki, które mogłyby urodzić dziecko, ale boją się tego. Przeprośmy zatem Boga za grzech aborcji - zaznaczył.

 

Jego zdaniem, Polacy powinni jeszcze raz przemyśleć słowa papieża Jana Pawła II, że "naród, który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości".

 

Pełny tekst modlitwy ekspiacyjnej dostępny jest m.in. na stronie internetowej www.zycieirodzina.pl, a także na stronie internetowej Diecezji Warszawsko-Praskiej.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie