Kaja Godek: Irlandia to nie jest katolicki kraj, a homoseksualiści "są zboczeni"

Polska

- Jeżeli premier Irlandii obnosi się ze swoją dziwną orientacją, deklaruje w mediach, że ma partnera homoseksualnego, jeżeli jest to przyjmowane, jako normalne, to dla mnie jest potworne, że taki kraj określa się mianem katolickiego - powiedziała w programie "Tak czy Nie" w Polsat News Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina. Stwierdziła też, że osoby homoseksualne "są zboczone".

Kaja Godek skomentowała m.in. piątkowe referendum w Irlandii, w którym 66, 4 proc. uczestników opowiedziało się za liberalizacją przepisów aborcyjnych, a 33,6 proc. było przeciwko zmianom.

 

Szefowa Fundacji Życie i Rodzina stwierdziła, że to m.in. dowodzi, że Irlandia nie jest już krajem katolickim, za jaki wcześniej uchodziła.

 

- Jeżeli premier Irlandii (Leo Varadkar) obnosi się ze swoją dziwną orientacją, deklaruje w mediach, że ma partnera homoseksualnego, jeżeli jest to przyjmowane, jako normalne, to dla mnie jest potworne, że taki kraj określa się mianem katolickiego - powiedziała Godek.

 

Dodała, że homoseksualne osoby "są zboczone".

 

Dłuższy fragment programu z udziałem Kai Godek i Katarzyny Piekarskiej  z SLD w załączonym materiale wideo.

 

Surowe prawo aborcyjne

 

Obecnie Irlandia - obok Polski i Malty - ma jedne z najostrzejszych przepisów aborcyjnych w Europie, oparte o wprowadzony w 1983 roku zapis konstytucyjny i ustawę z 2013 r. dopuszczającą przerwanie ciąży jedynie w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia kobiety.


Proponowane przez rząd nowe prawo, które zgodnie z zapowiedziami premiera Leo Varadkara ma trafić pod obrady parlamentu jeszcze przed wakacjami, będzie obejmować możliwość przerwania ciąży do 12 tygodni od poczęcia bez podania powodu - po konsultacji z lekarzem, prawo do aborcji do 24 tygodnia w przypadku poważnego zagrożenia życia lub zdrowia kobiety, a także poważnego uszkodzenia płodu, które może doprowadzić do jego śmierci przed lub wkrótce po narodzinach, jak również - nieograniczone czasowo prawo do przerwania ciąży w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia kobiety lub śmiertelnego uszkodzenia płodu.

 

Polsat News, polsatnews.pl

 

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie