Karetka staranowana na obwodnicy Trójmiasta. Ratownicy udzielali pomocy ciężarnej

Polska
Karetka staranowana na obwodnicy Trójmiasta. Ratownicy udzielali pomocy ciężarnej
Polsat News/ Zdj. ilustracyjne

Do wypadku z udziałem karetki pogotowia doszło we wtorek rano na Obwodnicy Trójmiasta. W tył stojącej na pasie awaryjnym sanitarki uderzyło inne auto. Dwie osoby, w tym ciężarna, trafiły do szpitala. Jak poinformował st. asp. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, utrudnienia na obwodnicy trwały kilka godzin.

28-letnia ciężarna kobieta jechała obwodnicą autem w kierunku Łodzi. Na wysokości Matarni w jej samochód uderzyło inne auto. Oba pojazdy zjechały na pas awaryjny, a do ciężarnej wezwano karetkę pogotowia. Gdy sanitarka znalazła się na miejscu zdarzenia, jej załoga zaparkowała wóz na pasie awaryjnym i zajęła się ciężarną. We wnętrzu sanitarki trwało badanie, kiedy w tył karetki uderzył osobowy mercedes kierowany przez 55-latkę.

 

Obie kobiety zostały przewiezione do szpitala. Nie wiadomo, jakich obrażeń doznały. Chrzanowski wyjaśnił, że najprawdopodobniej w środę policjanci będą próbowali przesłuchać kobiety i ustalić powód, dla którego 55-latka najechała na tył karetki

 

Chrzanowski wyjaśnił, że obie panie zostały przewiezione do szpitala. Przejazd najważniejszą dla trójmiejskiej aglomeracji drogą był możliwy tylko jednym z dwóch pasów. Na obwodnicy i prowadzących do niej drogach tworzyły się wielokilometrowe korki.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze