Dostawczak wypełniony po brzegi papierosami. Wszystkie nielegalne

Polska
Dostawczak wypełniony po brzegi papierosami. Wszystkie nielegalne
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

604 tys. papierosów bez znaków akcyzy o wartości przeszło 415 tys. zł ujawnili funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Towar odkryli podczas kontroli samochodu dostawczego jednej z miejscowości powiatu wągrowieckiego (Wielkopolska). Zatrzymano mieszkańca Wielkopolski, który przewoził trefny ładunek.

Po otwarciu części ładunkowej Opla Vivaro, którego zatrzymano do kontroli, okazało się, że auto wypełnione jest kartonami, w których znajdowały się papierosy jednej ze znanych marek tytoniowych.


Wartość przejętych papierosów bez wymaganych znaków akcyzy oszacowano na 415 tys. zł, ale gdyby trafiły do sprzedaży Skarb Państwa straciłby prawie 700 tys. zł z tytułu niezapłaconych podatków.

 

Za paserstwo akcyzowe grzywna i więzienie


Kierowca, 30-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego, został zatrzymany. Mężczyźnie za przestępstwo paserstwa akcyzowego grozi wysoka grzywna i do 3 lat więzienia.


Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału SG pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wągrowcu.

 

 

polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie